"صندلی‌های خالی" پروازهای دومین فرودگاه گلستان را تعطیل کرد ۱۳۹۶/۸/۷

استقبال کم از پروازهای فرودگاه کلاله دومین فرودگاه استان گلستان سبب تعطیلی این فرودگاه برای چندمین بار در چند سال اخیر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سال 84 و در سفر نخست، رئیس‌جمهور و هیئت دولت وقت به گلستان، توسعه فرودگاه کلاله و تبدیل آن به فرودگاهی مسافربری با درخواست استان، مورد تصویب قرار گرفت.

در اردیبهشت ماه سال 91 با حضور محمود احمدی نژاد، این فرودگاه افتتاح و آماده بهره‌برداری شد. انتظار می رفت شرق استان گلستان با بیش از 800 هزار نفر جمعیت با راه‌اندازی پروازهای این فرودگاه، خیلی زود رنگ توسعه را به خود ببیند.

تعطیلی 6 باره پروازهای فرودگاه کلاله

اما در 5 سال گذشته 6 بار پروازهای این فرودگاه برقرار و پس از مدت کوتاهی به تعطیلی کشیده شد.

مرداد ماه سال گذشته اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به همراه مدیران سازمان هواپیمایی کشور برای بررسی وضعیت فرودگاه کلاله به این منطقه سفر کردند. هدف از این سفر یافتن راهکاری برای بکارگیری ظرفیت و استفاده از میلیاردها تومان پولی بود که در این منطقه سرمایه‌گذاری شده بود.

پروازهای فرودگاه کلاله در سال های قبل هم در چندمرحله راه اندازی شده بود اما همواره به علت استقبال نکردن شهروندان شرق استان تعطیل شد. البته مسائل مختلفی از جمله تأخیر زیاد در انجام پروازها، لغو پروازها و محدود بودن پروازها در روزهای خاص، محدود بودن مقصد از جمله دلایل عدم استقبال شهروندان شرق استان بود.

وعده‌ها برای پایداری پروازها عملی نشد

فرماندار شهرستان کلاله، نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی و هم‌چنین مدیرکل فرودگاه‌های استان عنوان کرده بودند که سازمان هواپیمایی کشور انجام پروازهای مطمئن در این فرودگاه را تضمین کرده است.

آخرین باری که پروازهای این فرودگاه از سر گرفته شد مربوط به مردادماه امسال بود که "شهرام کوسه غراوی" در این باره گفته بود: کارگروهی متشکل از مسئولان وزارت راه و شهرسازی و مسئولان محلی برای قیمت گذاری مناسب پروازهای تهران کلاله و بالعکس تلاش می کنند تا پیک پروازی در این فرودگاه از دست نرود.

وی البته خبر از واگذاری این فرودگاه به بخش خصوصی داده بود تا دیگر مشکلی در زمینه تعطیلی فرودگاه و لغو پروازها وجود نداشته باشد.

اما در هفته گذشته با وجود همه قول‌هایی که مسئولان استان و سازمان هواپیمایی کشور برای ماندگاری پروازها در فرودگاه کلاله دادند، برای ششمین بار به دلیل آنچه که مسئولان از آن تحت عنوان خالی بودن صندلی های هواپیما و صرفه اقتصادی نداشتن برای شرکت های هواپیمایی یاد می کنند، پروازها تعطیل شد.

صندلی‌های خالی؛ علت اصلی تعطیلی

رامین آذری، مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان هم در این باره گفت: با توجه به ضریب اشغال کمتر از 50 درصد صندلی‌‌های پرواز تهران به کلاله این پرواز برای پنجمین بار متوقف شد. این پرواز با کوچک‌‌ترین هواپیمای کشور صورت می‌گرفت، اما متاسفانه این پرواز با 50 درصد توان خود هم پر نمی‌شد و این برای شرکت هواپیمایی اصلا مناسب نیست. علت دوم توقف این پروازها، استفاده از ناوگان پروازی برای سفر زائران اربعین است و با این وسیله وقفه ایجاد شده می‌تواند تا حدودی مشکل را برطرف کند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان عدم استقبال مردم شرق گلستان را علت اصلی تعطیلی پروازهای فرودگاه کلاله می‌داند در حالی‌که وی نیز مانند برخی دیگر از مسئولان از روند رو به رشد جذب مسافر در این فرودگاه و هم چنین از قول شرکت هواپیمایی کشور برای پایداری پروازها خبر داده بود.

مسئولان برای برقراری و پایداری پروازها همکاری نکردند

برای پیگیری این مسئله به سراغ نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله ومراوه تپه در مجلس شورای اسلامی رفتیم که وی تنها به گفتن دو جمله درباره این مسئله بسنده کرد.

شهرام کوسه غراوی درباره علت تعطیلی پروازهای فرودگاه به خبرنگار تسنیم گفت: متأسفانه عدم همکاری مسئولان سبب شد تا برای چندمین بار پروازهای این فرودگاه تعطیل شود.

وی افزود: تصور کنید اتوبوسی برای مسیر گرگان به گنبدکاووس در نظر گرفته شده، اگر مسافر استقبال نکند "من" باید آن را تبلیغ کنم؟

این نماینده مجلس توضیح دیگری درباره وضعیت پیش آمده نداد و با اینکه قول داده بود در زمان دیگری پاسخگوی این رسانه باشد، اما به رغم تماس های مکرر از پاسخ دادن امتناع کرد.

بلااستفاده ماندن سرمایه‌گذاری چندین میلیاردی در فرودگاه کلاله

در شرایطی برخی مسئولان حاضر به پاسخگویی صحیح درباره این موضوع نیستند که فرودگاه کلاله از هر حیث آماده برقراری پروازها در شرایطی ایمن بوده وحتی دارای قدرت دید و ضریب نشست بی‌نظیر در کشور است.

با این اتفاقاتی که در سال‌های اخیر رخ داده سرمایه‌گذاری‌هایی که در سال‌های گذشته انجام شده، بلااستفاده باقی مانده است. تنها در  دولت نهم بیش از 15 میلیارد تومان برای تجهیز و تبدیل آن به فرودگاهی مسافری که در گذشته بیشتر مورد استفاده هواپیماهای سمپاش قرار می گرفت، هزینه شد.

قرار بود پروازها حداقل برای 6 ماه پایدار باشد

فرماندار کلاله، در زمان آغاز پروازهای اخیر این فرودگاه گفته بود سازمان هواپیمایی کشور برقراری پروازهای ماندگار و پایدار را در فرودگاه کلاله "ضمانت" کرده است. حالا "نصرت بزرگر" از برخی خلف وعده‌ها گفته و اینکه مسئولان استان اصراری بر مکتوب کردن تعهدات شفاهی این سازمان نداشتند.

وی دراین باره به خبرنگار تسنیم گفت: پرواز یک پروسه دارد که باید از سوی جمعی از گروه‌های مختلف پیگیری شود. از همان ابتدا تأکید داشتم موافقت‌نامه به صورت مکتوب درآمده و مسئولان فرودگاه‌های استان و سازمان هواپیمایی آن را امضاء کنند.

فرماندار کلاله با بیان اینکه تعطیلی پروازهای این فرودگاه بعد از 2 ماه و نیم هیچ توجیهی ندارد، افزود: قرار بود پروازها حداقل 6 ماه پایدار بماند تا در این فرصت بتوانیم فرهنگ پذیرش پرواز را در منطقه نهادینه کنیم. قرار ما براین بود مسافرسازی کنیم نه مسافردزدی.

شرکت هواپیمایی، پاسخی به ما نداد

وی با اشاره به شکل‌گیری مجمع خیرین در شهرستان کلاله اظهارداشت: به هیچ عنوان وظیفه من نیست که در حوزه تبلیغ مسافری ورود کنم. با این حال مجمع خیران را تشکیل دادم و برای کمک به شرکت هواپیمایی اعلام آمادگی کردیم. شرکت پویاایر گفته بود در صورتی که 50 درصد صندلی‌ها پر شود،امکان برقراری پروازها وجود دارد اما اگر کمتر از آن باشد، توجیهی ندارد.

برزگر گفت: پیشنهاد ما به شرکت این بود همه صندلی‌های هواپیما را با 50 درصد قیمت بلیط به مجمع بدهند اما تاکنون هیچ پاسخی اعلام نشده و نمی‌شود.

وی افزود: چند روز قبل نامه‌نگاری کرده‌اند که 48 تا 49 درصد صندلی‌ها در این دو ماه و نیم اخیر پر شده و ادامه پروازها توجیهی برای آنها ندارد.

نماینده مجلس تعهد اخلاقی مسئولان را پذیرفته بود

فرماندار کلاله با بیان اینکه نماینده مجلس تعهد اخلاقی مسئولان را پذیرفته بود، ادامه داد: متأسفانه کار، کارشناسی نشده بود، چون روی کاغذ توافقات را نیاورده بودیم بنابراین سازمان هواپیمایی و شرکت مدعی اند هیچ تعهدی ندارند.

وی با بیان اینکه هیچ قصوری برای حمایت از پروازهای پایدار در فرودگاه کلاله نداشته است، گفت: خارج از وظایف سازمانی برای فعال شدن این فرودگاه اقدام کردم. حتی در زمینه تبلیغات با دفاتر فروش بلیط شرکت هواپیمایی و دفاتر گردشگری سطح استان جلسه برگزار کردیم، هزینه تبلیغات را از جیب مجمع خیران دادیم و هر اقدامی که نیاز بود انجام شد. از نظر ما هیچ قصوری از جانب شهرستان اتفاق نیفتاده و الان نماینده منطقه باید نسبت به این موضوع ورود کرده و پیگیر شود.

برزگر تأکید کرد: در حال حاضر هم با اینکه گفته می شود تعطیلی موقت است به دنبال این هستیم تا با شرکت پویا ایر به توافق کتبی برسیم. چون مادامی که تعهدات و توافقات مکتوب نشود ما با این مشکلات مواجه خواهیم بود.

وی به محدود بودن پروازهای فرودگاه کلاله هم اشاره کرد و افزود: پروازهای این فرودگاه تنها به مقصد تهران و آن هم دو روز در هفته انجام می‌شد با اینکه بارها تلاش کردیم تا مقدمات پروازهای کلاله به زاهدان فراهم شود، اما به علت عدم وجود سیستم سوخت‌رسان موفق به انجام این کار نشدیم.

پروازهای دومین فرودگاه استان گلستان در حالی برای ششمین بار تعطیل شده که فرودگاه بین المللی گرگان روز به روز در حال توسعه است. به نظر می‌رسد در شرایط کنونی و تا زمانی که برنامه جامعی برای برقراری پروازهای پایدار از فرودگاه کلاله وجود نداشته باشد و مسئولان نیز بدون در نظر گرفتن شرایط منطقه و بی‌اعتمادی که بین مردم به وجود آمده است، هر زمانی که تمایل داشتند زیر همه قول‌ها و توافقات خود بزنند، نمی‌توان امیدی به فعالیت دوباره فرودگاه کلاله داشت.

مطالب مرتبط برخورد با عاملان حادثه مرگ توله خرس در پارک ملی گلستان ۱۳۹۶/۷/۱۱ باند سرقت منزل در استان گلستان منهدم شد ۱۳۹۶/۷/۱۱ محور «توسکستان» ایمن نیست/ افزایش آمار مصدومان و فوتی‌ها ۱۳۹۶/۷/۱۱ سطح کشت گندم گلستان ۱۵ هزار هکتار کاهش می یابد ۱۳۹۶/۷/۱۲ استان کشور کاندیدای اجرای نظام ارجاع الکترونیک شدند ۱۳۹۶/۷/۱۲ آخرین اخبار از تعیین تکلیف وضعیت استانداری‌های دولت دوازدهم ۱۳۹۶/۷/۱۲ جولان اِلمان های بی هویت در گرگان ۱۳۹۶/۷/۱۳ بارش برف در ارتفاعات گلستان/ دمای هوا ۶ درجه کاهش یافت ۱۳۹۶/۷/۱۳ ۱۵۰۰ میلیارد تومان به بخش عمرانی بنیاد مسکن کشور اختصاص یافت ۱۳۹۶/۷/۱۳ جان‌باختگان حوادث جاده‌ای در گلستان ۱۲ درصد کاهش یافت ۱۳۹۶/۷/۱۳ قدیمی ترین دانشگاه علوم کشاورزی کشور ۶۰ ساله شد ۱۳۹۶/۷/۱۶ دانشگاه منابع طبیعی گرگان میزبان همایش بین المللی «لس» شد ۱۳۹۶/۷/۱۷ ایجاد "عدالت آموزشی" در فرصت‌های یادگیری در اولویت آموزش ابتدایی است ۱۳۹۶/۷/۱۷ جشنواره بین‌المللی اقوام سال آینده هم در گنبدکاووس برگزار می‌شود ۱۳۹۶/۷/۱۷ همایش وقف و حوزه های علمیه در گرگان برگزار می شود ۱۳۹۶/۷/۱۷ سقوط مرگبار مرد 55 ساله از پشت بام در گرگان ۱۳۹۶/۷/۱۷ انعقاد قرارداد کشت کلزا در 40 هزار هکتار از اراضی کشاورزی گلستان ۱۳۹۶/۷/۱۷ جامعه با جهل سرطان مواجه است/ نقش «تیم تسکین» در کاهش مرگ ۱۳۹۶/۷/۱۸ ۶۰ میلیارد ریال در سیل اخیر به جاده‌های آزادشهر خسارت وارد شد ۱۳۹۶/۷/۱۸ مناف هاشمی به عنوان استاندار جدید گلستان انتخاب شد ۱۳۹۶/۷/۱۹ نسخه الکترونیکی شناسنامه مهارت آموزی دانش آموزان ایجاد می شود ۱۳۹۶/۷/۱۹ گلستان در بخش بیماران سرطانی با کمبود تجهیزات مواجه است ۱۳۹۶/۷/۱۹ ۸۰ میلیارد تومان کالای غیرمجاز پزشکی در کشور کشف شد ۱۳۹۶/۷/۱۹ تسهیلات اقتصادی و درآمدزا به دهیاری‌های استان گلستان پرداخت می‌شود ۱۳۹۶/۷/۱۹ شورای هماهنگی گلستان نیازمند نقشه راه است ۱۳۹۶/۷/۲۰ ابزار تبلیغاتی کشور مطلوب نیست ۱۳۹۶/۷/۲۰ مسئولان موانع برای حضور زائران در کربلای معلی را بردارند ۱۳۹۶/۷/۲۰ شهردار گرگان در صورت رسیدن به توافق نهایی شنبه انتخاب می‌شود ۱۳۹۶/۷/۲۰ گزارش طرح مطالعاتی راهکارهای احیاء خلیج گرگان آبان ارائه می شود ۱۳۹۶/۷/۲۲ آیین تودیع ومعارفه استاندار گلستان باحضور وزیر کشور برگزار می شود ۱۳۹۶/۷/۲۲ کوچ پرندگان مهاجر به تالاب های گلستان آغاز شد ۱۳۹۶/۷/۲۲ وزیر کشور به استان گلستان سفر می‌کند ۱۳۹۶/۷/۲۲ تلاش ترامپ بر جدایی دولت و ملت و ادامه سیاست تفرقه‌بنداز است ۱۳۹۶/۷/۲۲ ۹۳ درصد خانوار روستایی استان گلستان از گاز طبیعی برخوردار شدند ۱۳۹۶/۷/۲۲ منتظر اعلام نظر مشاوران تخصصی درباره خلیج گرگان هستیم ۱۳۹۶/۷/۲۳ کاهش ۱۴ درجه ای دما هوا در گلستان/ ارتفاعات سفید پوش می شود ۱۳۹۶/۷/۲۳ شهرداری گرگان به سمت هوشمندسازی خدمات حرکت کند ۱۳۹۶/۷/۲۳ یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان گلستان برپا می‌شود ۱۳۹۶/۷/۲۳ ۹۰ درصد مرگ و میرها در کشور بر اثر "بیماری‌های غیرواگیر" است ۱۳۹۶/۷/۲۳ بیش از ۱۵ هزار گلستانی به کربلای معلی اعزام می‌شوند ۱۳۹۶/۷/۲۳ پیاده روی اربعین مانور بزرگ امت اسلامی است ۱۳۹۶/۷/۲۴ ۱۱ دستگاه آمبولانس گلستان مجهز به دستگاه الکتروشوک شد ۱۳۹۶/۷/۲۴ سپاه پاسداران امنیت منطقه و مسلمین را تضمین کرده است ۱۳۹۶/۷/۲۴ چهار کوهنورد گمشده در ارتفاعات رامیان پیدا شدند ۱۳۹۶/۷/۲۹ کشته شدن کودک ۲ ساله فاضل آبادی در حادثه تیراندازی ۱۳۹۶/۷/۲۹ سیستم آموزش و پرورش در حوزه داستان نویسی ناکارآمد است ۱۳۹۶/۷/۲۹ نمایشگاه کتاب در بالابردن سرانه مطالعه مفید است ۱۳۹۶/۷/۳۰ دریافت دینار بدون کارمزد از طریق باجه های بانک شهر ۱۳۹۶/۷/۳۰ گلستان دروازه ارتباط قزاقستان با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است ۱۳۹۶/۷/۳۰ ترانزیت گندم و آرد و صادرات گوشت مرغ از گلستان به قزاقستان افزایش یابد ۱۳۹۶/۷/۳۰ تفاهم‌نامه همکاری بین استان گلستان و استان قزل‌اوردا قزاقستان امضاء شد‌ ۱۳۹۶/۷/۳۰ سیستم هوشمند «آدرس مکان محور» در گلستان اجر می شود ۱۳۹۶/۸/۱ ۹۸ درصد حوادث کاری منجر به فوت قابل‌پیشگیری هستند ۱۳۹۶/۸/۱ سالانه ۵۰ هزار نفر در گلستان دوره های آموزش مهارت را می گذرانند ۱۳۹۶/۸/۱ کمیته راهبردی ارتقای ایمنی در عملیات ساختمانی گلستان تشکیل شد ۱۳۹۶/۸/۱ طرح "میز خدمت" در محلات آسیب‌پذیر گرگان اجرا می‌شود ۱۳۹۶/۸/۱ برگزاری ۹ هزار و ۵۰۰ نفر ساعت دوره آموزشی برای کاهش خطرات ساختمانی در گلستان ۱۳۹۶/۸/۱ نفرات برتر مسابقات قرآن کریم نیروی زمینی ارتش در گرگان معرفی شدند ۱۳۹۶/۸/۱ بیش از ۱۰۵ میلیارد ریال برای احداث بزرگراه آق قلا– اینچه‌برون اختصاص یافت ۱۳۹۶/۸/۱ هیئت‌های مذهبی ظرفیت خوبی برای کاهش آسیب های اجتماعی دارند ۱۳۹۶/۸/۲ موکب شهدای گلستان در مرز مهران مستقر می شود ۱۳۹۶/۸/۲ افزایش مدال‌های ملی و فراملی ورزشکاران گلستان ۱۳۹۶/۸/۲ غربال‌گری بینایی‌سنجی کودکان در ۳۳۰ مرکز در استان گلستان اجرا می‌شود ۱۳۹۶/۸/۲ ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آق‌قلا زهکشی می‌شود ۱۳۹۶/۸/۲ خیرین ورزشی‌ساز ۳۰۰ پروژه در سطح کشور احداث کردند ۱۳۹۶/۸/۲ نخستین شهردار زن در استان گلستان انتخاب شد ۱۳۹۶/۸/۳ نمایشگاه خوشنویسی هنرمندان گلستانی در گرگان گشایش یافت ۱۳۹۶/۸/۳ مجمع خیران دانشگاه فنی وحرفه‌ای کشور تشکیل می‌شود ۱۳۹۶/۸/۳ حدود ۱۰۰ مدرسه شهرستان گنبدکاووس وضعیت مطلوبی ندارند ۱۳۹۶/۸/۳ مدیران بخش کشاورزی مشکلات کشاورزان استان را برطرف کنند ۱۳۹۶/۸/۳ واحدهای مسکن مهر گنبدکاووس با شرایط مطلوب به متقاضیان واگذار می‌شود ۱۳۹۶/۸/۳ عاملان انتشار اطلاعات خصوصی بانوان جوان در فضای مجازی دستگیر شدند ۱۳۹۶/۸/۶ سارقان طلافروشی مینودشت دستگیر شدند ۱۳۹۶/۸/۶ آیت‌الله نورمفیدی: دولت اگر توان اجرایی ندارد به مردم وعده ندهد ۱۳۹۶/۸/۶ بیش از ۱۰۰ هزار قلم لوازم آرایشی بهداشتی غیرمجاز در گلستان کشف شد ۱۳۹۶/۸/۶ پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده ۱۳۹۶/۸/۶ زیرساخت‌های منطقه مرزی اینچه برون نا امید کننده است ۱۳۹۶/۸/۶ هفته سوم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار شد ۱۳۹۶/۸/۶ توان دفاعی و قدرت منطقه ای ایران موجب ناراحتی کشورهای غربی می شود ۱۳۹۶/۸/۶ اعضای باند کلاه‌برداری و تصادف ساختگی در گلستان دستگیر شدند ۱۳۹۶/۸/۷ تیم گلستان به فینال کریکت بانوان قهرمانی کشور صعود کرد ۱۳۹۶/۸/۷ اختلاس میلیاردی دریکی از بانک‌های گلستان/۵ متهم دستگیر شدند ۱۳۹۶/۸/۷ دولت قانون افزایش نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را اجرا کند ۱۳۹۶/۸/۷ "صندلی‌های خالی" پروازهای دومین فرودگاه گلستان را تعطیل کرد ۱۳۹۶/۸/۷ بیش از ۴۴ هزار تن سویا از کشاورزان گلستان خریداری می‌شود ۱۳۹۶/۸/۷ خدمت رسانی ۳۰ نفر از خادمان بقاع متبرکه گلستان در مرز مهران ۱۳۹۶/۸/۸ تیمداری من برای بسکتبال گرگان اشتباه بود ۱۳۹۶/۸/۸ همایش «همسفر آسمانی زیارت اربعین» در گلستان برگزار شد ۱۳۹۶/۸/۸ مدارس نیمه کاره گلستان به بخش خصوصی واگذار شود ۱۳۹۶/۸/۹ پدافند غیر عامل مانند مصون سازی بدن مقابل امراض است ۱۳۹۶/۸/۹ چاقی در گلستان به مرز هشدار رسید/ سهم بالای میانسالان ۱۳۹۶/۸/۹ کاهش ۱۸ درصدی آمار جان‌باختگان ناشی از تصادفات رانندگی در گلستان ۱۳۹۶/۸/۹ موکب استان گلستان برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین در عراق برپا شد ۱۳۹۶/۸/۹ بیش از ۱۲ هزار روادید برای زائران اربعین حسینی در گلستان صادر شد ۱۳۹۶/۸/۹ دفاتر شهرستانی آستان قدس در همه شهرستان‌های گلستان راه‌اندازی شد ۱۳۹۶/۸/۹ رد صلاحیت شهردار منتخب گرگان صحت ندارد ۱۳۹۶/۸/۱۱ تسخیر لانه جاسوسی قدرت آمریکا را در دنیا شکست ۱۳۹۶/۸/۱۳ پیام مشترک نماینده ولی فقیه و استاندار گلستان اعلام شد ۱۳۹۶/۸/۱۳ ۱۳ آبان فرصتی برای اعلام انزجار نسبت به نظام سلطه است ۱۳۹۶/۸/۱۳ وضعیت معیشتی مردم خوب نیست/ دولت افراد ضعیف جامعه را نادیده نگیرد ۱۳۹۶/۸/۱۳ ۵۰ درصد اراضی شمالی استان گلستان "کم‌بازده و شوره‌زار" است ۱۳۹۶/۸/۱۳ ایجاد «شهرک صنعتی اترک» در رشد صنعت ساختمان گلستان موثر است ۱۳۹۶/۸/۱۵ دستگاه های اجرایی گلستان از توان مدیریتی زنان بهره ببرند ۱۳۹۶/۸/۱۵ قالیبافان گلستانی نیازمند بیمه هستند ۱۳۹۶/۸/۱۵ نخستین یادواره شهدای محیط زیست گلستان در گرگان برگزار شد ۱۳۹۶/۸/۱۷ عملکرد ضعیف گلستان در واگذاری پروژه‌های نیمه تمام ورزشی ۱۳۹۶/۸/۲۱ شمال گلستان با کمبود آب مواجه است ۱۳۹۶/۸/۲۱ ۷۲ درصد از آب‌های سطحی گلستان مهار شد ۱۳۹۶/۸/۲۱ "استفاده از فاضلاب برای آبیاری مزارع" علت مسمومیت ۳۰ نفر از اهالی روستای اوجابن گرگان ۱۳۹۶/۸/۲۱ علمکرد دولت در مهارت آموزشی دانشگاه ها ضعیف است ۱۳۹۶/۸/۲۴ ۳۰۰۰ برنامه ویژه هفته بسیج در گلستان برگزار می شود ۱۳۹۶/۸/۲۴ اعتبارات هزینه‌ای گلستان بیش از ۳۷ درصد افزایش داشته است ۱۳۹۶/۸/۲۴ ساختمان نگهداری متکدیان در شهرستان گنبدکاووس تکمیل می‌شود ۱۳۹۶/۸/۲۴ طرح اقتصادی و اشتغالزای بنیاد مستضعفان در استان گلستان اجرا می‌شود ۱۳۹۶/۸/۲۴ ۷ تریلی اقلام موردنیاز زلزله زدگان از گلستان به غرب کشور اعزام شد ۱۳۹۶/۸/۲۵ وزش باد مهار آتش در ۵ نقطه گلستان را به تعویق انداخته است ۱۳۹۶/۹/۱ گلستان ظرفیت میزبانی رویدادهای ورزشی بزرگ‌تری را دارد ۱۳۹۶/۹/۱ ۲۱ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های استان گلستان رخ داد ۱۳۹۶/۹/۱ قاتل جنازه سوخته در شهرستان گالیکش شناسایی شد ۱۳۹۶/۹/۱ ۵۰ درصد مزارع کلزا و جو در استان گلستان کشت شد ۱۳۹۶/۹/۱ آتش در جنگل‌های گالیکش مهارشده و عملیات اطفا ادامه دارد ۱۳۹۶/۹/۲ مقابل ایران خودمان را نشان می دهیم/ گرگان شهر زیبایی است ۱۳۹۶/۹/۲ سایت کبدی ۲۰۱۷ و کمیته مردمی مسابقات رسمیت ندارد ۱۳۹۶/۹/۴ برای پیروزی مقابل ایران باید در کار گروهی بهتر باشیم ۱۳۹۶/۹/۴ ۲۳۱ زندانی دیون مالی در استان گلستان آزاد شدند ۱۳۹۶/۹/۴ فقط ۵ درصد اعتبار تکمیل طرح های گلستان محقق شده است ۱۳۹۶/۹/۷ درآمد نفتی ۸ ماه نخست امسال بیش از ۵۳ هزار میلیارد تومان است ۱۳۹۶/۹/۷ مدیران گلستان هزینه ای نباشند/ بودجه های دولتی راهگشای توسعه نیست ۱۳۹۶/۹/۷ ۱۵۶ پروژه محوری استان گلستان به ۶۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد ۱۳۹۶/۹/۷ گلستان پروژه گردشگری جذابی ندارد/ موافقت با تله کابین علی آباد ۱۳۹۶/۹/۸ اسکواش گلستان در بخش داوری فعال تر شود ۱۳۹۶/۹/۸ محور گمیشان به بندرترکمن ۴ بانده می شود ۱۳۹۶/۹/۸ فرمانداران جدید شهرستان های بندرگز و ترکمن معرفی شدند ۱۳۹۶/۹/۸ آمار کودکان بازمانده از تحصیل در گلستان چشمگیر است ۱۳۹۶/۹/۹ وقوع ۴۸ مورد کودک آزاری در گلستان ۱۳۹۶/۹/۹ سیلاب‌ها ۵۰ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت زدند ۱۳۹۶/۹/۹ تعداد دانشگاه‌ها بیش از نیاز کشور است ۱۳۹۶/۹/۹ ۲ عکاس گلستانی در جشنواره عکس خبری «دات نت» حائز رتبه برتر شدند ۱۳۹۶/۹/۱۱ شکایت های بسیاری از فعالیت سبک های رزمی غیرمجاز دریافت می کنیم ۱۳۹۶/۹/۱۱ هفته ششم کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار شد ۱۳۹۶/۹/۱۱ محور اصلی خوش‌ییلاق به استان سمنان سفیدپوش شد ۱۳۹۶/۹/۱۱ چهارمین دوره نمایشگاه سوگواره عکس حماسه خون در گرگان افتتاح شد ۱۳۹۶/۹/۱۲ ۳۵۰ دانش آموز دختر گرگانی به اردوی راهیان نور اعزام شدند ۱۳۹۶/۹/۱۲ انتخاب نهایی شهردار گرگان دوشنبه تصمیم گیری می‌شود ۱۳۹۶/۹/۱۲ ۱۲کتابفروشی گلستان در طرح «پاییزه کتاب» مشارکت می کنند ۱۳۹۶/۹/۱۳ نمایشگاه عکس معلولان گلستان در گنبدکاووس افتتاح شد ۱۳۹۶/۹/۱۳ مداخله بهزیستی از تولد ۳۰ هزار کودک معلول در سال جلوگیری می کند ۱۳۹۶/۹/۱۴ بسکتبال گرگان در صورت سرمایه گذاری به هیچ تیمی در خانه نمی‌بازد ۱۳۹۶/۹/۱۴ مسئولان پاسخگوی مطالبات معلولان استان باشند ۱۳۹۶/۹/۱۴ بخشی از جنگل های ترنجلی گالیکش طعمه حریق شد ۱۳۹۶/۹/۱۶ معلولان گلستان سهمی در استخدام نهادهای اجرایی ندارند ۱۳۹۶/۹/۱۶ عملکرد خانه کشاورز در توسعه اقتصادی گلستان محسوس شود ۱۳۹۶/۹/۱۹ حرکات مخاطره آمیز رانندگان یکی از مشکلات ترافیک گرگان است ۱۳۹۶/۹/۱۹ زیرساخت‌های درمانی گرگان و گنبد مناسب نیست ۱۳۹۶/۹/۱۹ مطالعات طرح جامع پایانه مرزی اینچه برون بررسی شد ۱۳۹۶/۹/۲۰ طرح زمستانه پلیس گلستان آغاز شد ۱۳۹۶/۹/۲۰ ۶۰ هزار زن سرپرست خانوار در گلستان زندگی می کنند ۱۳۹۶/۹/۲۰ جامعه هدف مشاوران گسترده است ۱۳۹۶/۹/۲۰ نقش نظارتی میراث با مصوبه کمیسیون ماده ۵ گرگان از بین نمی رود ۱۳۹۶/۹/۲۱ اجلاس روابط عمومی دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می شود ۱۳۹۶/۹/۲۱ رویکرد شورای پنجم در گرگان توسعه مشارکت سمن ها است ۱۳۹۶/۹/۲۱ همایش «حجاب پژوهی با تاکید قرآن و سنت» در گلستان برگزار می شود ۱۳۹۶/۹/۲۱ ۲۵ اکیپ راهداری در طرح زمستانه گلستان شرکت می کنند ۱۳۹۶/۹/۲۳ سال گذشته ۸۰۰ نفر در اثر گازگرفتگی فوت کردند ۱۳۹۶/۹/۲۳ ورزش کارگری گلستان بودجه ندارد ۱۳۹۶/۹/۲۳ مدرسه کودکان بازمانده از تحصیل در گرگان احداث می‌شود ۱۳۹۶/۹/۲۳ پژوهش های دانشگاه منابع طبیعی گرگان همگراتر شود ۱۳۹۶/۹/۲۸ کمبود فضای پژوهشی دانشگاه منابع طبیعی گرگان/کسب رتبه برتر پژوهش ۱۳۹۶/۹/۲۸ لزوم توجه به معیشت محیط بانان/«ورکان» در گلستان نگه داری شود ۱۳۹۶/۹/۲۸ جسد یک زن در پارک ملی گلستان کشف شد ۱۳۹۶/۱۰/۳ رئیس هیئت بدمینتون گلستان انتخاب شد ۱۳۹۶/۱۰/۳ کشاورزی گلستان سنتی و ناکارآمد است ۱۳۹۶/۱۰/۳ روند ساخت‌وسازهای گرگان بسیار نگران‌کننده است ۱۳۹۶/۱۰/۴ ۵ دستگاه تجهیزات اضطراری به هلال احمر گلستان واگذار شد ۱۳۹۶/۱۰/۴ افزایش آگاهی و بصیرت راهکار مقابله با فتنه است ۱۳۹۶/۱۰/۴ کشتارگاه صنعتی دام در گنبدکاووس احداث می شود ۱۳۹۶/۱۰/۷ کتاب «ژئوپلتیک گلستان و دفاع مقدس» در گرگان رونمایی شد ۱۳۹۶/۱۰/۷ ۲۰ درصد ازدواج های گلستان منجر به طلاق می شود ۱۳۹۶/۱۰/۷ جانمایی جدید بازار هفتگی گرگان در دستور کار است ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ هنجارشکنی در قالب تقاضاهای معیشتی مردم پذیرفته نیست ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گرگان حین اطفاء حریق دچارسوختگی شد ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ مردم ولایت مدار گرگان حوادث اخیر در کشور را محکوم کردند ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ سرقت های مسلحانه در گلستان ۶۷ درصد کاهش یافت ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ ملت ایران پای دشمنان را از حوادث اخیر کشور قطع می‌کند ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ کارگاه روغن سازی غیر بهداشتی در بندرگز پلمب شد ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ ۱۷۰ نفر در اغتشاشات اخیر گرگان دستگیر شدند ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ کمک ۲۷۰ میلیون تومانی گلستانی ها به زلزله زدگان کرمانشاه ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ مشکلات اجتماعی گرگان جدی‌تر گرفته شود ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ ۹۰۰ اثر در سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر داوری شد ۱۳۹۶/۱۰/۲۴