فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

آیت‌الله نورمفیدی: دولت اگر توان اجرایی ندارد به مردم وعده ندهد ۱۳۹۶/۸/۶

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان گفت: دولت اگر توان اجرایی ندارد به مردم وعده ندهد و راه‌آهن اینچه‌برون با وجود تشریفات زیاد در افتتاح، سبب رونق استان گلستان نشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به‌نقل از روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان، آیت‌الله سید‌کاظم نورمفیدی در دیدار با عاشوری عضو هیئت‌مدیره و رئیس کمیته حمل و نقل راه‌آهن کشور و جمعی از مدیران راه‌آهن ایران اظهار داشت: انتظار داشتیم تشریفاتی که برای افتتاح راه‌آهن اینچه‌برون انجام گرفت سبب توجه بیشتری به منطقه شود و دروازه‌ای از آسیای میانه به استان باز کند و سبب رونق نقل و انتقال و ترانزیت بار شود.

وی با بیان این که متاسفانه انتظارات ما در حوزه راه‌آهن اینچه برون برآورده نشد، افزود: در شرایطی که سالانه 50 میلیون تن بار از چین به اروپا و سایر کشورها می‌رود، راه‌آهن می‌توانست با بهره‌گیری از این ظرفیت برای مناطقی مانند گلستان که محرومیت‌های بسیاری دارد کمک بسیاری باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان که معتقد است دولت و تشکیلات راه‌آهن باید به سمت استفاده از ظرفیت کشورهای آسیایی مانند چین برود، اضافه کرد: متاسفانه نه تنها کاری نمی‌شود بلکه برای بخش خصوصی هم مشکلات ایجاد می‌کنند به گونه‌ای که یکی از سرمایه‌گذاران که مایل بود از چین بار بیارود پیش من از حمایت نشدن توسط مسئولان استان گله کرد.

وی با تاکید براین که باید برای بخش خصوصی و سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم، گفت: بخش خصوصی چند بار پیش ما گلایه کرده‌اند و بارها به آقایان متوصل شده‌ایم که مشکلات را حل کنید اما نتیجه نداد. باید در شرایطی که اینچه برون خبری نیست از سرمایه گذاری حمایت کنیم ولی سر وجب به وجب زمین با سرمایه گذار بحث دارند.

آیت‌الله نورمفیدی با گلایه از شرایط استان، ضمن بیان این که وضعیت حاضر برای من این امید را ایجاد نکرده که بتوان تحول را دید، افزود: دوست دارم تا زمانی که هستم شاهد تحولات باشم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان ادامه داد: سرمایه‌گذارها به جای تشویق با مشکلات رو‌به‌رو هستند و امیدوارم با شرایط جدید مدیریت استان که خود استاندار هم اهل کارهای اقتصادی در راستای پیشرفت توسعه اقتصادی است و با همکاری راه آهن شاهد رونق اینچه‌برون باشیم.

وی با تاکید بر این‌که می‌شود با انعطاف هم حق دولت را داد و هم مردم را راضی کرد، اظهار کرد: قبلا برخی مدیران داشتیم که رفتند و آن ها به جای حل مشکل و باز کردن گره، گره را دوچندان می‌کردند. دل ما می‌خواهد روزی در آینده نزدیک فرا برسد و ببینیم که ایستگاه اینچه‌برون مرکز فعال اقتصادی برای ترانزیت بار باشد و محرومیت ترکمن صحرا هم با کمک آن برطرف شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان در ادامه به راه‌آهن گرگان- گنبدکاووس- کلاله- مشهد اشاره کرد و افزود: این طرح هم در سفر رهبر معظم انقلاب وعده داده شد و هم در سفر رئیس جمهور دوباره اعلام کردند.

وی این راه‌آهن را آرزوی دیرینه مردم منطقه اعلام کرد و ادامه داد: روزانه 40 هزار خودرو از جاده این مسیر رفت و آمد می‌کند در حالی که ظرفیت این حجم را ندارد. متاسفانه در جاده های ما ساخت و ساز کنار جاده است و افراد رفت و آمد دارند به همین علت حوادث زیادی رخ می‌دهد، از سوی دیگر ظرفیت تردد هم ندارد.

آیت‌الله نورمفیدی با انتقاد از این که وعده‌های داده شده عملی نشده‌اند، گفت: نباید وعده دهیم اما اگر وعده دادیم شروع به عمل کنیم. حضرت علی(ع) فرمود بعضی غرش دارند اما نمی‌بارند.